A képviselő testület

Egyházközségünk képviselőtestülete

Az Egyházközségi Képviselő-testület a plébános tanácsadó testülete. Feladata, hogy a plébániai közösség célkitűzéseit Istentől és az Egyháztól kapott küldetésének szellemében előmozdítsa. Megbízatásuk öt esztendőre szól. Hitüket gyakorló katolikusok, akik tevékenyen részt vesznek egyházközségük életében, és készek feladataik ellátására. Hivatalból tagjai a képviselőtestületnek a plébános, a káplán és a kántor.
A jelenlegi képviselőtestület mandá- tuma 2013. február 18-tól 2018. február 18-ig szól.
A hívek választották őket. Nevük fényképükkel együtt két héten keresztül ki volt téve a hirdetőtáblára, és akik a legtöbb szavazatot kapták, azokat a plébános felterjesztette a főpásztrnak jóváhagyásra. 2013 május 5-én volt az újonnan kinevezetteknek az eskütétele szentmise keretében.

Bakó Péter
Balássy László